Nezvládnutý zápas v Kolíně

SLUNETA zajížděla ke třetímu venkovnímu utkání v řadě do Kolína a jednalo se o přímý souboj o 4. příčku zajišťující výhodu domácího prostředí do vyřazovacích bojů.

Kolín a Ústí měli před utkáním stejnou bilanci výher a porážek, ale na vzájemné utkání vedla SLUNETA a na celkové skóre byla +15. To si evidentně moc dobře Medvědi uvědomovali a naladili střeleckou formu velmi dobře.

Už vstup do zápasu naznačoval velkou přestřelku, domácí se chytili v útoku a na obranné polovině dostali ústecké hráči pod enormní tlak. Výsledkem bylo 26:18. Také ve druhé desetiminutovce tahala SLUNETA za kratší konec a Medvědi dále tvrdili muziku v obraně. Obraz hry byl hodně podobný zápasu v Brně, domácí kolektivní hrou nacházeli volné hráče a v útoku si dělali víceméně co chtěli a Ústí se na každý koš hodně nadřelo a jeho ofenziva sklouzla až příliš k individualistické hře. Ale i tak byli Ústečtí na dostřel i v poločase 49:42.

Domácí rozhodli o vítězství ve třetí čtvrtině, ve které předvedli další střeleckou explozi, téměř každá střela, co vypustili z ruky propadla síťkou. Ústečtí stále hledali recept na nepropustnou obranu Kolínských. Dílčím skóre 30:12 posunuli skóre na definitivní náskok a zbytek utkání se už dohrával z povinnosti. Ústí nedokázalo bohužel ani snížit náskok na méně než 15 bodů, který by při rovnosti bilancí na konci nadstavby rozhodoval o pořadí ve prospěch právě severočeského týmu.

SLUNETU nyní čeká konečně domácí utkání, už ve středu proti USK.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 103:78 (26:18 49:42 79:54)
Body domácí: Lošonský 22, Petráš 17, Číž a Mareš po 16, Martin 14, Jelínek 10, Křivánek 5, Novotný 3
Body hosté: Autrey 14, Joseph 12, Johnson, Spencer a Pecka všichni po 10, Svejcar 8, Fait a Karlovský po 7
Trojky: 42/16 – 33/10
Trestné hody: 16/13 – 14/12
Doskoky: 43 - 30
Osobní chyby: 18 - 17